Nejčastější chyby při sportování

Sportování a zdravá strava možná vypadá jako trend, který se šíří hlavně v poslední době a to kvůli sociálním médiím – ale – díky bohu za tento trend. Třeba sportujete už dlouho, třeba jste v prvních fázích, nebo jste ještě nezačal. V každém případě je dobré vyhnout se těmto chybám.
 muži v posilovně
Jíte špatně a pijete málo
Chodit do posilovny neznamená, že se můžete po každé návštěvě „odměnit“ něčím nezdravým. A taky to neznamená, že můžete jíst fastfood a podobné jídlo a myslet si, že když tedy sportujete, spálíte všechno. Pití vody před, během a po sportu také dramaticky ovlivní, jak se budete cítit. Dehydratace může způsobovat pocit malátnosti, unavenosti a tak podobně, takže celý den nepijete, pak jdete cvičit a u toho vypijete půl litru vody, nemůžete čekat příliv energie.
 namalované svaly
Chodíte sám
Motivovat se buď tím, že cvičíte vedle někoho, kdo zvládne udělat víc přítahů nebo uběhne o dva kilometry více, nebo že jste vy ten lepší a chcete se jen zlepšovat, může udělat dramatický rozdíl v tom, jak vás to bude bavit. Na druhou stranu není dobré srovnávat se s ostatními. Vždycky bude posilovat někdo více a déle, tudíž bude lepší a snažit se dosáhnout okamžitě jeho úrovně vyústí maximálně ve zranění.
 fitness činky
Vymlouváte se nebo děláte až příliš
Dneska prší, musím si nejdřív koupit nové boty, minulý týden jsem jel hodně, zasloužím si oddech. Nechodíte pravidelně a chodíte málo. Nicméně, problémy mohou nastat i v opačném případě. Jakmile se snažíte v krátkém časovém intervalu dohnat všechno, co jste zanedbával, maximálně se zraníte. Sportovat nelze každý den – není to zdravé. Tělo potřebuje odpočívat a nepsané pravidlo říká, že svaly nejvíce rostou, právě když dostanou možnost odpočívat.
Pamatujte na to, že cílem není vypadat teď naprosto vyrýsovaně. Cílem je být ve skvělé kondici, až vám bude sedmdesát let.

Nejčastější chyby při sportování
Ohodnoťte příspěvek
Share