Webkamery: jiný úhel pohledu

V dnešní době máme nespočet možností cestovat tisíce kilometrů daleko. Pro každého je pak důležité být v kontaktu s rodinou, přáteli, ale také kolegy nebo obchodními partnery. Dnešní generace teenagerů lpí na neustálém kontaktu s kamarády, a to i přes to, že se s nimi rozloučili chvíli před tím, než za sebou zavřou dveře domova. Každému je daleko i blízko domova někdy tak trochu smutno a ocení snadné spojení. V dnešní době vám jej zajistí mobil nebo internet, není ale nad to, svůj protějšek také vidět. Právě takovou možnost vám zcela jednoduše zajistí webová kamera.
moderní webkamera
Webkamerku dnes seženete za pár korun, je to ale stejné jako u kvalitních lodiček, menší investice se vyplatí. V případě, že příliš šetříte, tratíte nejen na kvalitě, ale také na obraze, který je velmi podstatný. Důležité jsou i další parametry pro správný výběr.

Umístění

Pohovku do kuchyně a pračku do obýváku? Tak určitě ne i svou webovou kameru totiž musíte správně umístit. Dobře ložené světlo je první složkou pro zajištění kvalitního obrazu. Nejlepším úhlem pohledu je zavěšení na obrazovku, umožní tak snímat obličej ve výšce a nezkreslí vás, budete tedy vypadat hezky a přirozeně.

kominikace přes počítač
Mikrofon

Webkamery jsou dnes již běžně vybaveny integrovaným mikrofonem. Připlatit se opět vyplatí, odměnou vám pak bude vysoká věrnost hlasu a vy budete mít pocit, že si s vaším protějškem povídáte tváří v tvář. Zárukou budou i funkce, které potlačí nežádoucí šum nebo hluk v pozadí, ty by totiž jinak věrohodnou komunikaci výrazně narušily.


Funkce sledování obličeje

Váš obličej je samozřejmě nejpodstatnější složkou obrázku, který na dálku vysíláte, proto je dobré mít jej stále na středu. Funkce sledování obličeje udrží vaši tvář neustále uprostřed zabíraného obrazu a v přiměřené velikosti. Některé kamery se dokonce i otáčí a sledují tak plynule váš pohyb.

Webkamery: jiný úhel pohledu
Ohodnoťte příspěvek
Share