Adoptujte si čtyřnohého kamaráda!

Nepodporujte množení zvířat bez průkazu původu. Proč? Je to jednoduché. Lidé, kteří si pořídí psa, který vypadá jako nějaké plemeno a pak vydělávají na jeho štěňatech jsou prostě a jednoduše množitelé. Pokud si pořídíte psa, který vypadá jako zlatý retrívr, jeho rodiče klidně oba mohli být zlatými retrívry, ale štěně nemá průkaz původu, prostě to není zlatý retrívr! Plemeno je určeno testy a jistými podmínkami a pokud je štěně nesplní, prostě a jednoduše nemá nárok na to, aby bylo jako plemeno uznáno. Z pejska to nedělá nic méně cenného.
kočka u plotu
To vůbec ne, ale dávat za něj tisíce je zbytečné, protože pejsek to bude úplně stejný jako oříšek z útulku. Pokud se stane, že fenka bez PP porodí štěňátka, stane se. Ano, ta varianta možná je. Ideální varianta je však ta, aby si tuto „nehodu“ nechal v píči majitel fenky, který ji neměl vykastrovanou a tato štěňátka zbytečně nezabírala domov pejskům z útulků, kteří ho akutně potřebují. Stejně tak tomu je i u kočiček. Zvířata jsou přemnožena. Útulky praskají ve švech a domovy se jim hledají velice špatně. (Věděli jste například, že černé kočky hledají domov nejhůře? Asi v nás stále přetrvává nesmyslná pověra, že černá kočka přináší smůlu). Ještě horší varianta je ta, že zvířátka končí na ulici a trpí až do své smrti. Pokud chcete zvíře na chov a na soutěže, je jasné, že sáhnete po zvířeti s PP. Pokud chcete parťáka, neváhejte navštívit útulek. V každém dobrém útulku vám rádi pomohou s ideálním parťákem, jsou i stanice, které se věnují péči o opuštěné psi určitých plemen – proto můžete mít i zvíře vašeho vysněného plemene z útulku.
hnědý ohař
Jsou zde ty s PP i bez PP a u těch bez PP je zde důležitá věc – nepodpoříte množitele! A další mýtus k vyvrácení? V útulku sežene i štěňata a koťata! Stačí se podívat po nabídce více útulků nebo se s některým přímo domluvit a on vás v případě příjmu štěňat/koťat informuje. Parťákovi z útulku zachráníte život a získáte pejska, který vám dá celé své srdce.