Co se na elektrických spotřebičích může pokazit


Máte v úmyslu pověřit elektrikáře revizí elektro v bytech a nejste si jisti, zda to má vůbec smysl? Co když je to úplně zbytečné a jen se tím straší lidi? Nezapomeňte, že na této planetě nežijí jen andělé, je tu spousta živlů, co profitují na cizím neštěstí, a podnikají zločinnou činnost. Co se týče revize elektrických spotřebičů, je to ale trochu jinak, ta má význam v podstatě vždy a všude, protože spotřebiče se jejich používáním opotřebovávají a ani u nového výrobku nemáte záruku, že je vše bezchybné. Co se vlastně může pokazit, a na co tu elektrikář může narazit?

elektrický rozvaděč

Vinutí cívek – u elektrických točivých strojů, jako jsou mixéry, vrtačky, brusky, pily, pračky a podobná zařízení a stroje, může dojít k přepálení vinutí cívek a může tu dojít k požáru. Některé závady tohoto typu nelze zjistit vizuálně a elektrikář musí výrobky proměřit.

Kontakty – kontaktní šrouby jsou velmi citlivým místem a zdrojem častých poruch. Když se například uvolní šroub, který drží elektrický vodič, mezi šroubem a vodičem vznikne elektrický oblouk, a ten zažehne požár. Stačí pak blízkost hořlavého předmětu (záclona, závěs, kancelářský papír), a váš byt je v plamenech.

elektrická žárovka

Topná tělesa – k závadám může dojít i u varných konvic, bojlerů, praček, kávovarů a dalších spotřebičů, kde elektřina zahřívá topnou spirálu či desku. Teoreticky se to může přihodit u každého, i relativně nového výrobku tohoto typu.

Přívodní šňůry a vypínače – některé závady na šňůrách a vypínačích odhalíte sami, ale některé můžete přehlédnout, a to se vám pak stane osudným, Jsou to místa, kterých se dotýkáte holou rukou nebo někdy i bosým chodidlem, a zejména slaný pot podpoří vodivost elektrického proudu a může to být vaše poslední elektrická závada v životě. Nechte tedy elektrikáře raději prověřit i tyto záležitosti, budete pak moci klidně spát.