Cvičení se musí stát zábavou

V současné době je zdravotnictví na takové úrovni jako nikdy před tím. Přesto lidé trpí různými civilizačními onemocněními, které je přitom mohou velmi vážně ohrozit na životě. Jednou z neřestí současného člověka je samozřejmě nedostatek pohybu a nevhodná strava.
Ne snad, že v minulosti by lidé měli prostor a hlavně prostředky zajímat se o zdravou stravu a v podstatě konzumovali cokoli. Ale vzhledem k chudším financím byli podstatně střídmější než my.
cvičení na stroji
Hýbejte se, hýbejte se, hýbejte se! Hřmí lékaři. Zatímco v minulosti vedli kampaň proti tuberkulóze, dnes je to kampaň proti obezitě, která je nezřídka spouštěčem mnoha vážných onemocnění.
 cyklista na projížďce

Najděte si pohyb, který Vás těší

Jenomže to se řekne. Jsou lidé, kteří jsou například na sportu vysloveně závislí a jsou lidé, které prostě sport nebaví. Ale s postupem věku, když zdraví skutečně pomalu, ale jistě odchází i oni zjišťují, že pohybu je třeba. Nemá smysl se nutit do něčeho, co Vám není blízké, i když je celá řada případů, kdy se dotyční museli nutit k návštěvě tělocvičny, až se nakonec procvičili a propotili k novému koníčku a totiž ke cvičení. Třeba by se to mohlo stát i Vám. Že ne?
Dobře, tak hledejme jinou cestu. Najděte si takový druh pohybu, který by pro Vás byl prostě zábavný. Pro někoho je to tanec, pro někoho svižná chůze, někdo si jde prostě rád zaplavat a všechno je rozhodně skvělá volba.
žena při protažení
Pokud byste rádi cvičili, ale máte zdravotní problémy a cvičební aktivity jako aerobic, zumba či pilates Vám nedělají dobře, mohlo by Vás zajímat třeba tradiční čínské cvičení Čchi-kung (čti čí-kung). Na wikipedii se dozvíte, že se jedná o duchovní cvičení, což některé lidi odradí, některé naopak navnadí. Nicméně cviky Čchi-kungu jsou především velmi efektivní na různé zdravotní neduhy a v tomto duchu by bylo vhodné k tomu přistupovat. Najdete zde cviky na srdce, vysoký krevní tlak, rozproudění lymfy, cviky na bolesti hlavy i bolavá záda. Inspiraci můžete najít na internetu, kde je názorná ukázka jednotlivých cviků.