Co vše je možné mít v malé krabičce?

Mobilní telefonu už nějaký ten pátek neslouží pouze ke komunikaci s ostatními, ale nabízejí široké spektrum dalších možností. Ještě nedávno člověk musel mobil nosit pomalu na zádech jako batoh a dnes se vleze bez problémů do kapsy od kalhot nebo bundy. To ale není všechno. I přes své malé rozměry toho dokáže opravdu hodně, díky čemuž nahrazuje celou řadu jiných zařízení, které už není potřeba si kupovat zvlášť.
digitální fotoaparát
1.      Foťák – mobilní telefony umí už fotit poměrně dlouho, ale teprve nedávno se začaly vyrábět typy, kterými lze pořídit snímky, jejichž ostrost a kvalita barev si nezadá s profesionálními fotoaparáty. Není potřeba nic složitě nastavovat. Stačí jen namířit a kliknout na příslušné tlačítko. Takto se dá nafotit stovky a tisíce fotek, které se pak dalším kliknutím dají zveřejnit na internetu, což je další funkce, kterou dnešní mobily mají. Kdo má dobré připojení nebo dostatečné množství dat, ten může po netu surfovat co hrdlo ráčí.
2.      Kamera – filmy natočené na mobil obvykle nebývají svou kvalitou kdovíjak úžasné, ale nejnovější modely dokáží snímat obraz již dostatečně vysokém rozlišení, takže spolu s fotkami si tak lze natočit i vlastní video. Tuto možnost dokonce už párkrát využili někteří hollywoodští tvůrci, kteří tímto způsobem dokonce natočili i pár filmů. Vzhledem ke stále zlepšující se kvalitě v této činnosti budou pravděpodobně pokračovat i v budoucnu. Možná se blíží doba, kdy se stane celosvětovým hitem snímek, který byl kompletně natočen na chytrém telefonu.
focení moře
3.      Počítač – mobilní telefony umí do jisté míry nahradit i počítač, alespoň co se týče her. Jsou již vybaveny dostatečně kvalitním hardwarem, takže i některé novější hry se dají na těchto typech telefonů spustit a plynule si zahrát. Herní průmysl na to myslí a produkuje každým rokem více a více titulů právě pro tuto mobilní platformu.