Navštivte Perlu oceánu – krásnou a tajemnou Srí lanku

Ostrov Srí lanka je právem přezdívaný „Perlou oceánu“. Pokud toužíte navštívit tento luxusní tropický ráj a putovat tak za přírodou nebo památky, určitě se nemusíte obávat toho, že byste této vaší volby litovali. Naopak – tato destinace vás uchvátí svými krásami. Srí lanka je velice rozmanitá a má toho hodně co nabídnout.
srí lanka palmy

Největším lákadlem na Srí lance jsou bezesporu nádherné pláže s tyrkysově modrým a průzračným mořem, dále také úchvatná panenská příroda v pozadí s horami, ozvláštněná čajovými plantážemi, ale i zajímavé historické památky, kterých tu potkáte opravdu nepřeberné množství. Třešničkou na dortu jsou pak vstřícní a milí obyvatelé.

Nejen nádherné pláže jsou tak tím velkým magnetem, který sem turisty přitahuje. Na některých plážích můžete spatřit želvy obrovské – tzv. karety. Některé pláže jsou poklidnější, bez vln, vhodné pro šnorchlování a potápění, na jiných vás zase čekají velké vlny, které lákají k surfování a dalším vodním sportům.

Tato země je také bohatá na národní parky, nachází se jich tu 26. Třeba v národním parku Yala můžete spatřit leopardy, slony a vzácné druhy ptáků. V jižní oblasti Srí lanky také naleznete nejlepší místo, kde můžete zpozorovat, jak společně plují velryby a delfíni.

Nudit se tu opravdu nebudete. Navštívit můžete třeba Královskou botanickou zahradu, jezero v národním parku Yala, starobylé královské město Anurádhapura nebo zahradu na vrcholku hor.
svatyně ceylon

Vybírat pak můžete z následujících letovisek:

Ahungalla je menší poklidné letovisko s pláží se zlatavým pískem. Vzdálenost od letiště je přibližně 115 km.

Bentota je oblíbené poklidné letovisko v ústí stejnojmenné řeky. Nechte se nalákat na nádherné písčité pláže, bohatý podmořský život a korálové útesy.

Letovisko Beruwela je původní rybářská vesnice, která se nachází v hlavní turistické oblasti. Díky jeho poloze máte zaručeno příjemné klima po celý rok.

Marawila je letovisko, které se nachází mezi písečnou pláží a nádhernou lagunou s exotickou vegetací.

Ať už zkrátka na Srí lance zavítáte kamkoliv, vždy budete uchvácení jejími krásami.