Ideální teplota vody ve vašem bazénu

Aby bylo ochlazení v bazénu v horkých letních dnech příjemné, měla by voda v bazénu příjemně chladit, nikoliv však vyloženě studit. Do ledové vody se opravdu vlézt nedá. Perfektní je, pokud se voda v bazénu pohybuje v teplotním rozmezí mezi 24 a 28 stupni celsia. Jak to bude nejpříjemnější, však záleží na každém jedinci. Pro zjištění teploty vody použijte bazénový teploměr. Jak ale ohřát vodu v bazénu na ideální teplotu?

děti v bazénu

Ručně, stručně

Pro začátek můžete teplou vodu do bazénu prostě nalít. Samozřejmě pokud se nejedná o velký bazén. Pokud bazén napouštíte hadicí, ze které neteče jiná, než ledová voda, můžete nanosit teplou vodu ručně. Je to samozřejmě zdlouhavé, a fyzicky náročné, ale rozhodně to funguje.

Slunce

Slunce vodu ohřívá, avšak velmi, ale velmi pomalu. Pár dní tak potrvá, než se voda ve vašem bazénu ohřeje na ideální teplotu. A po pár chladnějších dnech jste zase zpátky. Tento proces může velmi urychlit solární plachta Chlorito, kterou přes bazén natáhnete v době, kdy jej nepoužíváte. Plachta má tendenci přitahovat sluneční paprsky, a vytvoří tak v bazénu skleníkový efekt, díky němuž se voda ohřeje rychleji. Solární plachtu sežnete na jakýkoliv typ nadzemního bazénu, tudíž nezáleží na tvaru, ani velikosti, jen zvolíte nejideálnější variantu. Cenově vychází v rozmezí pár set, až několik tisíc korun, v závislosti na kvalitě, a na rozměrech vašeho bazénu.

sluneční brýle u bazénu

Mechanický ohřev

Pokud však nechcete čekat, můžete zakoupit tepelné čerpadlo, které připojíte k filtraci, a voda se tak bude ohřívat mnohem rychleji. Je zde hned několik možností, mezi nimiž je i solární tepelné čerpadlo. Tepelné čerpadlo zvolíte dle objemu vašeho bazénu, a dle toho, jak rychlý ohřev si přejete. Čím rychlejší ohřev, tím samozřejmě vyšší bude cena. Jedná se však už o doplněk, jehož cena začíná na deseti tisících korun.

Ať už se tedy rozhodnete pro ten který druh ohřevu vody, kupujte veškeré doplňky k bazénu jen u ověřených prodejců, a vyhněte se tak pozdějším problémům. Na stránkách Chlorito seženete vše, co budete k bazénu a jeho údržbě potřebovat.