Kdy ze vztahu rychle vycouvat?

První měsíce společného vztahu patří k těm, na které se dobře vzpomíná. Zamilovanost boří rozdíly a vytváří iluzi, že takhle úžasné to bude už „až do smrti“. Stačí se ale podívat kolem sebe – v každém vztahu přijde doba (tedy pokud ve vztahu vydržíte), kdy se z vás stane „hrdina všedního dne“. A na co by si muž měl u ženy dát pozor, aby mu i tyto všední dny nezhořkly?
 úder do obličeje

  1. Fyzické napadání– pakliže má žena výbuchy vzteku, napadá vás, uhodí nebo po vás hází věci (a nejsou to roztomilí plyšáci), sprostě nadává, dovede být slovně agresivní, je to varovný signál pro tzv. vyklizení pozic. I když se s uvedeným chováním lze setkávat častěji na straně mužů, ani u žen není bohužel výjimkou. Nenechte se zmást sliby či omluvami, že příště se tohle nestane. Zkuste si připustit, že situace se bude spíš zhoršovat.

 

  1. Podílí se na trestné činnosti– i v tomto případě by vám v hlavě mělo blikat červené varovné světlo: POZOR! Nenechte se lapit do představy, že drobná krádež je vzrušující a patří k milostné předehře. Ani podstatně intelektuálnější způsoby obohacování neomlouvají. Rychle se zbavte iluze, že ženu předěláte.

 ženský alkoholismus

  1. Chorobně žárlí– zpočátku se můžete mylně domnívat, že je to velký zájem o vás. Není. Partnerka vás chce mít pod kontrolou a doslova hledá záminky, aby se dívala do vašich kapes, telefonu, pošty… Zdravý vztah je založený na důvěře, zatímco přehnaná kontrola je spojená s uplatňováním moci. Pokud vám tento druh „zájmu“ lichotí, snažte se přijít na to proč.

 

  1. Nechce pracovat, využívá vás– jednoduše nepracuje, i když jí v tom nebrání zdravotní nebo jiné vážné omezení. V předchozí práci ji nedocenili, bývalý šéf nadržoval kolegyni, práce jí nebaví. Doma se povalují rozházené věci, vaření nepatří k jejím hobby, žehlení je nudné. Opravdu chcete chodit do práce a doma nastoupit druhou směnu?

 

  1. Je závislá na alkoholu, drogách– „už zítra s tím přestane“, slyšíte často a možná tomu i věříte. Je rozdíl mezi občasným večírkem s alkoholem a pravidelným pitím nebo užíváním drog. Předělat partnerku rozhodně nemáte šanci, to musí chtít jen ona sama, a i tak to je velká výzva, kterou zvládnou jen někteří.

 

  1. Je vám nevěrná i na začátku vztahu– pokud už v prvních týdnech známosti zjistíte, že nejste jediný muž po jejím boku, a že vaše partnerka taková byla i dříve, pak utíkejte. Lepší už to prostě nebude…