Jak na zásnuby?

Kytice a nějaký ten vhodný prsten prostě k zásnubám už neodmyslitelně patří. Když si chce muž namluvit svoji partnerku, přicházívá k této s kyticí a prstenem a žádá o její ruku, ačkoliv – proč bychom si to nepřiznali – mu nejde ani tak o ruku, jako spíše o docela jiné tělesné partie, a z těch kroužek připomínajících darů by spíše než prsten raději vytasil před tou svou nějaký ten kousek latexové ochrany.
zlatý prstýnek


Ale to se nedělá. Aspoň v tomto okamžiku se přináší kytice a prsten. Tedy něco, o čem se žena často domnívá, že tímto bude zahrnována i po svatbě, až dokud je smrt nerozdělí, což je pochopitelně dost naivní představa.

S kyticí je to vcelku snadné. Stačí zajít do nějakého květinářství, říci, že potřebujeme pugét pro takovou a takovou příležitost, a oni už nám tam vyberou něco, čím se zavděčíme nebo čím alespoň neurazíme. U květin je to hračka.
prstýnek na zásnuby
Ovšem s prstenem už to taková legrace není. Ono se to lehce řekne – ! Jenže jakým? Kdo jste se někdy aspoň mihli kolem klenotnictví, určitě víte, kolik prstenů se tam jenom nabízí. A to ještě není ani zdaleka všechno, protože konkurence nabízí další odlišné exempláře, internetové obchody jsou jich také pomyslně plné až k prasknutí.

Jak z toho všeho vybrat ten jeden jediný? Když je nasnadě, že nemůžete své zásnuby opakovat dnes a denně až do doby, než se vytasíte s prstenem, který se konečně bude té vaší zamlouvat.

Dost dilema, že? Nezbývá než doufat, že se najde někde někdo znalý, kdo vám s takovou volbou pomůže. Abyste si neuřízli ostudu už při žádání o tu kterou ruku.

Zásnuby totiž musí vypadat působivě. A to ať už se tyto konají za přítomnosti příbuzenstva nebo bez tohoto, ať už se koná velká zásnubní hostina nebo si to ti dva vyřídí ve vší tichosti jenom sami mezi sebou.

Ať už si to odbudete v přítmí hotelového pokoje, v restauraci nebo na nějakém neobvyklém místě jako vysoko v horách či v mořských hlubinách, měli byste si takový zásnubní prsten předat. Aniž by se vám v šeru někam zakutálel, spadl z té nejvyšší skály kamsi do údolí nebo utonul na mořském dně. Protože co vy víte, jestli by vám potom byla ještě dána šance na reparát!