Jak se zviditelnit na internetu?

Možná to také znáte. Pořídíte si svůj vlastní maličký kousíček prostoru na internetu, na němž byste se mohli a chtěli prezentovat, a založíte si na něm svou internetovou stránku. Vyjde vás to na nějaké peníze, nebo možná také ne, to podle okolností a vašich možností, což je ale v tuto chvíli vedlejší.
seo vyhledávač

Máte svou internetovou stránku. A tu začnete zaplňovat tím, co chcete, aby se o vás svět dozvěděl. Může to být leccos. Namátkou si můžeme zmínit třeba

1) výrobky, s nimiž obchodujete

2) služby, jež poskytujete

3) politické sliby, jimiž hodláte zaujmout

4) rady, jež můžete nabídnout

5) literární výtvory, jimiž se chcete pochlubit

6) snímky, jimiž hodláte polaskat zraky návštěvníků

7) názory, s nimiž chcete seznámit ostatní

8) kontakty, kde a kdy vás lze nalézt

Dáte si s tím možná i nemálo práce. Nebo možná také utratíte přiměřené peníze za někoho, kdo tam vaše příspěvky umístí za vás.

A výsledek?

tabulka s grafy
Stránka je podle vašeho názoru a možná nejen podle vašeho názoru dokonalá. Možná se dokonce domníváte, že jste lepší nikdy neviděli a sotva někdy uvidíte. Jste na ni náležitě pyšní.

Jenže najednou zjistíte, že je tato vlastně takovou cimrmanovskou „hospodou na mýtince“. Tedy že jste tam dost možná i tím jediným hostem, že se tam kromě vás neobjeví možná ani jeden jediný návštěvník.

Proč tomu tak je? Odpověď je nasnadě. Ani ta nejdokonalejší stránka se dnes nemůže těšit hojné návštěvnosti, pokud je zapadlá někde mezi miliony jiných stránek. Není v silách nikoho z uživatelů internetu, aby se tím vším proklikal a jednoho dne se tak dostal třeba až k vám.

Abyste se dostali z oné anonymity, musíte svou stránku „zviditelnit“. Tedy zařídit si optimalizaci stránek pro vyhledávače, díky níž se bude ta vaše objevovat ve vyhledávačích na předních pozicích a spíš si jí tak někdo všimne. A teprve to přinese .

statistiky na monitoru
Díky tomu, že budete lépe vidět, vzroste vaše sledovanost a v případě stránky prezentující vaše podnikání zřejmě i zisky. A jenom hlupák by to odmítl. Zejména když je seo ceník jasným důkazem, že ceny nejsou nikterak vysoké. A tato investice se tak rozhodně vyplatí.