Nemáte dost peněz?

Kdybych se vás zeptal, zda chcete nebo nechcete peníze, určitě byste mi odpověděli, že chcete. A kdybych vám položil dotaz, zda byste jich měli raději hodně nebo málo, zaručeně se rozhodnete pro co největší množství. A není se vůbec čemu divit, protože peníze jsou něco, co my lidé zkrátka potřebujeme k životu. A když je něco potřeba, nemáme chvíli klidu, dokud to nemáme.

Jenže mnoho lidí má tu smůlu, že takových potřebných finančních prostředků dost nemá. Jsou tu mnozí, kterým není přáno, kteří vedou jenom skoupý život nebo dokonce přežívají ze dne na den. A u některých je situace už natolik zoufalá, že se pomalu nedá mluvit ani o přežívání.

mince rupie

Ale co se dá dělat? Kdo si dost peněz nevydělá, ten je prostě nemá. A když je nemá, nemůže jimi ani platit, dokud je zase nesežene.

Jenže platit se musí. A to často bez ohledu na to, zda člověk penězi oplývá nebo ne. A pokud někdo platit chce, jenže nemá čím, musí zkrátka pomýšlet aspoň na nějakou půjčku. Ta je pro kdekoho z nás často tím jediným řešením, jak vlastní finanční situaci zvládnout.

Jenže co když někomu v nouzi odmítnou peníze půjčit s tím, že nedokáže zaručit jejich splacení? Pak se musí hledat a hledat, dokud se nenajde někdo, kdo by půjčil i v podobné zdánlivě beznadějné situaci. A kdo hledá, ten často taky najde.

indické peníze

Ony tu jsou totiž kromě těžko dostupných bankovních půjček, provázených prověřováním žadatelových příjmů a registrů dlužníků, i nebankovní hypotéky, které mohou dostat i lidé, kteří nepůsobí právě důvěryhodným dojmem, co se předpokladů řádného splácení půjček týká. U takových nebankovních hypoték se totiž zaručuje splácení zástavou nemovitosti. A tím pádem tu uspěje leckdo, kdo vlastní nějakou tu nemovitost.

Takže se obvykle najde nějaký způsob, jak my lidé i v těžkých chvílích k penězům přijdeme. A nemusíme to tedy hned vidět černě, když nám jednoho dne začnou scházet peníze.