Pro výcvik i pro kontrolu

Stejně jako lidé i pejsci umějí být někdy pěkně zatvrzelý a nechce se jim moc poslouchat. Ovšem ale když nechce poslouchat člověk, nic moc se s tím dělat nedá. Se zvířaty, je to ale jinak, a pokud s námi sdílí domácnost, poslouchat prostě musí. A tak se snažíme je dobře vychovat a vycvičit, aby byli vzorní a hodní. Jenže ne s každým pejskem to jde úplně lehko. A tak existuje mnoho způsobů jak si trošku pomoci. A nebojte se, psovi to nemůže nijak ublížit, vše je jak má být a můžete jedině získat, řeč je o elektrických obojcích pro psy.
vlčák s obojky
Elektrický obojek, nám může pomoci s pejskovým výcvikem nebo také s tím, aby pejsek každou chvíli zbytečně neštěkal a neobtěžovat tak sousedy i vás. A pokud se ten váš pes každou chvíli někam ztratí a nemůžete ho najít, existují i obojky s GPS.
·         Výcvikové obojky: tyto obojky nám pomůžou s někdy dost obtížným výcvikem psa. Každý pes je jiný a tak jsou obojky řazeny do několika kategorií, tak aby vyhovoval právě vašemu psovi a aby byl splněn účel obojku. Rozděleny jsou podle plemena psa, podle toho jak je pes velký a kolik váží kilogramů, dále si můžete vybrat podle toho, jaký dosah chcete, aby elektrický obojek měl nebo jestli chcete, aby byl i vodotěsný.
skákání psa přes překážku
·         Protištěkací obojky: někdy i vychovaný a hodný pes může mít problém, a tím bývá štěkání. Hlavně pokud pejsek zůstává častěji doma sám, může se nudit a tak štěká. Tento problém vám pomůže vyřešit protištěkací obojek. Jakmile zaznamená, že pes štěká, pošle signál, jako trest. Podle toho jak je nastaven se tak ozve nepříjemný zvuk nebo třeba vibrace. Pes tak za chvíli pozná, že štěkat nemá.
·         Obojky s GPS: pokud má váš pes nohy toulavé a každou chvíli se vám zaběhne, jen když něco zacítí, je velmi dobré mu pořídit obojek se zabudovaným systémem GPS. A tak můžete polohu vašeho miláčka sledovat vždy a ve skutečném aktuálním čase. Takže ho snadno najdete.