Sky investuje do biologicky rozložitelných plastových lahví

Každou minutu přiteče do oceánu množství plastu rovnající se jednomu plně naloženému kamionu. Nikdy se nerozloží a zůstane v něm navždy. Do roku 2050 by tak všechny plasty v oceánu vážili více než všechny ryby.
Biologicky rozložitelné plasty a sáčky pomohou snížit používání konvenčních plastů na jedno použití, kdy jejich rozklad může trvat až stovky let. Společnost Sky Ocean Ventures vyčlenila 25 milionu liber na myšlenky, jak udržet co nejvíce plastu mimo oceány. Investuje také do jedlého sáčku, který může obsahovat vodu nebo koření. Ředitel skupiny Fred Michel řekl, že spotřebitelé vyžadují životaschopné alternativy k běžným výrobkům, které jsou nyní v obchodech k dostání.
znečištění vody.jpg
Láhev vyráběna firmou Select Water je vyrobena z recyklovaného papíru a na vnější straně je opatřena vodotěsnou vložkou. Peníze od společnosti Sky budou financovat další fázi vývoje a testování. Vývoj by měl být zahájen později v tomto roce. Díky investicím se dá očekávat, že se do regálů tyto lahve dostanou podstatně dříve než za normálních okolností. Firma chce setřídit všechny myšlenky, které by dokázaly eliminovat trvalý odpad. Díky tomu věří, že se jim podaří přesvědčit populaci na světě, aby se připojili k řešení problému s plasty. K Sky Ocean Venture se také připojují odborníci z Londýnské Graham Institute a přispívají svými nápady k vylepšení konceptu.
odpad na pláži.jpg
Společnost byla založena 24. ledna 2017 a snaží se zažehnout podvědomí o zdraví oceánů a nalézt inovativní řešení problému plastů v oceánech. Inspiruje lidi, aby dělali i malé každodenní změny v používání náhradních řešení. Jejich vizí je do roku 2020 odstranit všechny plasty na jedno použití a změnit výrobní i dodavatelský řetězec. Díky mediálnímu záběru a dostupných zpravodajským platformám bude osvěta dostupná velkému množství lidí a během spolupráce s WWF chtějí zajistit vyčištění více než 400 000 km2.