Stěhování s minimálním stresem mimo běžný denní rytmus

Patříte k lidem, kteří jsou poměrně často v noci dlouho vzhůru, anebo se naopak budíte brzy ráno a nevadí vám vstávat třeba o půl páté i v zimě? Každý jsme odlišný a nelze o všech stoprocentně tvrdit, že jsou to ranní ptáčata nebo noční sovy. Každopádně, pokud patříte do jedné z těchto dvou kategorií, a nečiní vám extra potíže být vzhůru ráno nebo v noci, můžete toho využít ve svůj prospěch, i co se týče přestěhování z místa na místo.

stěhování bytu v Praze

Proč je stěhování bytů v Praze výhodnější navečer nebo brzy ráno?

Vyhne se vám ten největší provoz – pokud na váš požadavek takového stěhování v pozdních večerních hodinách nebo v brzkých ranních hodinách kývne vámi zvolená firma, může to být výhodné i pro ni, protože jí odpadne největší stres v souvislosti se silným automobilovým provozem. V tuto dobu nebývají nikde žádné zácpy a kolony, ulice jsou lépe průjezdné a snižuje se tím i pravděpodobnost dopravní nehody.

kartonová krabice

Nebývá velké horko – jestliže se stěhujete v teplejším období roku, brzy ráno a pozdě v noci je již příjemně. Pro přenášení věcí a obecně pro fyzický pohyb je výhodnější, když je chladněji, vzhledem k tomu, že se pohybem zahřejete. Je to rozhodně lepší volba, než stěhovat těžkou automatickou pračku po schodech na popruzích v pravé poledne v činžovním domě, když je tou dobou venku „pouhých 35 stupňů Celsia ve stínu“.

Nikoho nepotkáte – možná, že ano, toto je myšleno s trochou nadsázky, ale je docela pravděpodobné, že těch lidí na ulici mnoho nebude. Máte-li zájem s někým diskutovat a bavit se o nějakých zajímavých tématech, je rozhodně příjemnější se s takovými lidmi sejít někde na vhodném místě, např. u šálku kávy, nikoli na ulici před domem, když zrovna držíte v rukách krabici s věcmi, anebo asistujete stěhovací firmě, která se vás na něco vyptává. Pro proces stěhování je výhodnější, pokud celá akce probíhá rychle, v poklidu a bez zbytečného zdržování lidmi z okolí.