Vyčistěte chodník, dlažbu nebo terasu od mechu

Chodníky, dlažby, obrubníky a jiné betonové plochy čas od času zarostou mechem. Někomu to nevadí, nemusí tedy tento problém řešit. Většina majitelů nemovitostí, ale tento problém trápí. Nejen, že chodníky, dlažby porostlé zeleným mechem nevypadají esteticky dobře, ale zarostlé plochy mohou být nebezpečné, protože se stávají kluzkými. Mech se nejčastěji vyskytne na zastíněných plochách a v kyselých půdách. Není to samozřejmě pravidlo. Mechem nemusí obrůstat pouze beton, ale i dřevěné nebo skleněné plochy.
nohy v teniskách
Jak se tohoto nepříjemného problému zbavit?
Zbavit se ploch porostlých mechem je někdy obtížným a dlouhodobým problémem.
Zvolit můžete několik způsobů. Od mechanických a po chemické prostředky. Nejjednodušším způsobem, je použití chemických prostředků. K dispozici je mnoho účinných druhů. Menším mínusem těchto chemických prostředků je nutnost použití pouze za sucha a nedeštivého počasí.
Jestli se vám příčí použití chemických prostředků, můžete využít čistě přírodních.  Ekologickým a neškodným prostředkem je posypání zelené plochy dřevěným popelem. Dřevěný popel se osvědčil jako účinný prostředek. Stejně tak účinný je roztok z vápna. Odstranit zelený povrch můžete také manuálně pomocí drátěných kartáčů nebo nářadí s ostrým povrchem. Můžete vyzkoušet i posyp obyčejnou solí. Ta však může poškodit okolní rostliny. Při použití buďte tedy opatrní.
Mezi mechanické odstranění mechu patří použití tlakového čističe.
povrch chodníku
Lze vůbec zamezit růstu mechu?
Částečně můžete růstu mechu zamezit. Povrchy, na kterých vás bude zelený povrch obtěžovat svým nehezkým estetickým dojmem, natřete penetrací nebo doporučeným impregnačním prostředkem.
Proč se vlastně zeleného porostu zbavit?
Nejde jen o estetický aspekt, ale tyto nevítané rostliny narušují svým růstem napadené povrchy. Použitím správné impregnace prodloužíte životnost materiálu.