I ten nejmenší živnostník může vsadit na promo dárečky.

Paní Vápeníková má na vsi malý koloniál. Obec jí pronajala za nízký nájem starou samoobsluhu a Vápeníková je ráda, že nemusí dojíždět do práce, že má práci vedle chalupy. Obec zase schválně dala nájem jen symbolický, protože jí záleží na starousedlících. Nejsou zrovna obcí, která by se rozrůstala o další moderní domy, jejich obec je v ústraní a odlehlá, nikoho dost daleké dojíždění za obživou neláká. Mladí spíš utíkají za pohodlím blíž k větším městům.

A tak Vápeníková každý den vstane v šest hodin, na sedmou už je v obchůdku, přes poledne má pauzu a pak až do pěti. Lidé se trousí, jeden pro pět rohlíků, další krabice mléka, jiný jen kvasnice. Čert aby to spral. Celý den na nohou, každý přijde pro drobnosti, kdo dojíždí do města, nakoupí tam. Má chuť s tím seknout. Najednou do ní ale vjede jakési osvícení. Bude pořádat akce. Každé úterý, kdo udělá nákup nad tři sta, dostane tašku. Na tašku si ještě nechá vytisknout jméno svého obchodu. Bude třeba něco jako taková malá Billa nebo malý Albert.

tašky

Plátěné tašky s potiskem https://www.promodarky.cz/kategorie/reklamni-predmety/nakupni-tasky/platene-tasky/ Koloniál U Vápenice nakoupeny, vyvěšen plakátek na výloze, akce začínají. Hned první babky začaly spekulovat, jak se dostat k tašce. Rázem koupily zásobu na celý týden. Mouka, kilo buřtů, těstoviny, prášek na praní, …prostě dosáhly dané hranice a už si to štrádují přes náves s reklamní taškou plnou po okraj. „Dědku, dědku, honem sem pojď, podívej jakou to má ta Jeřábková tašku a jak jí má plnou!“ volá Kalousová manžela. Zpráva o akcích u Vápeníkové se rychle roznesla a už se před koloniálem formuje frontička. Každý žmoulá soupisku, už nejdou jen pro kvasnice, pokud jim nikdy nevozí denně nákupy z města, kupují hezky pěkně za tři stovky, na celý týden.

taška

Vápeníková v pět hodin padá vyčerpáním, krám je poloprázdný a musí objednat i další tašky. Zato další dny je pohodička. Jak by také ne, všichni mají nakoupeno, přijdou leda pro pečivo.

Opravdu skvělý obchodní tah. Od úterý do pátku se zkracuje prodejní doba, ale celkově se prodá mnohem více zboží. Vápeníková je spokojená a ve vesnici už všichni běhají s taškami. Příště bude muset asi Vápeníková rozdávat jinou pozornost.