IPL epilátory

IPL je označení pro intenzivní pulzní světlo, které v současné době patří k nejúčinnějším metodám při odstraňování chloupků. Pomocí světelných impulzů se naruší struktura chloupků, a to tak, že barvivo chloupků (melanin) toto světlo absorbuje a následně dojde k jeho odstranění. Tato metoda se nazývá fotoepilace a její účinnost je závislá na barvě nejen chloupků, ale také kůže.

IPL depilace je vhodná pouze pro ty, kteří mají tmavší barvu chloupků v odstínech černé, hnědé a tmavé blond. Pro lidi se světle blond, zrzavými či šedými chlupy tato metoda účinná nebude.
depilace ruky

A podle čeho epilátor vybírat?


1.       Počet záblesků

Životnost přístroje je určena právě počtem záblesků. Pro skvělý účinek je třeba fotoepilaci několikrát opakovat a dodržovat počet pulzů. Takže pokud člověk epiluje celé tělo spotřebuje asi 300-500 záblesků.


2.       Intenzita světla

Intenzita světla se nastavuje podle typu pokožky. Pomáhá k účinnému odstraňování chloupků. Epilace by neměla být bolestivá, pokud ale bude, je potřeba snížit intenzitu světla.
nohy po depilaci


3.       Nástavce

Pokud kromě standardního nástavce, který je určený na epilaci těla a nohou, máme v plánu epilovat i jiné části jako je obličej nebo intimní partie, je vhodné, aby balení obsahovalo více nástavců. Nástavec na obličej se používá nejen na chloupky nad horním rtem, na bradě a kotletách, ale je vhodný i na podpaží a jiných špatně přístupných místech. Bikiny nástavec je potom vhodný na intimní partie, protože má speciální filtr, který odstraní i silnější chloupky.


4.       Speciální funkce

Aplikační okénko určí, jak velká bude plocha, na které se budou chloupky odstraňovat. Čím větší toto okénko bude, tím rychlejší bude také celková epilace.

Správný výběr intenzity světla pomůže vybrat senzor odstínu pokožky.

Po prvním použití odstraní epilátor chloupky za 1-2 týdny. Přístroj odstraňuje pouze chloupky v růstové části, proto během prvních pár týdnů mohou stále dorůstat, protože se při prvním ošetření v této fázi růstu nenacházely.  V prvotní fázi se doporučuje používání přístroje jednou za dva týdny, poté každé 4-8 týdnů dle potřeby.