Ketonová dieta se stala hitem

Existuje skutečně mnoho rozličných způsobů, jak se vrhnout do hubnutí. Především, ať se nám to líbí nebo, tak všechno začíná v naší hlavě. Hubnout jenom proto, že sousedka shodila pár kilo a vypadá dobře, je sice motivující, ale nejsme to my, kdo se s kilogramy navíc rozloučili. My si musíme stanovit cíle a bojovat až do konečného výsledku. Postupně odolávat laskominám a naučit se zdravě stravovat. Při správném sestavení jídelníčku pak budeme vítězit krůček za krůčkem. Uspokojit svůj hlad se dá i zdravým způsobem a jednou z možností je ketonová dieta, která má rozvržený správný poměr přísad během denní konzumace. V podstatě se jen zvýší potraviny, které obsahují kvalitní bílkoviny a zdravé tuky a na druhou stranu se omezí příjem škodlivých tuků a sacharidů.

zelenina

Hubneme, ale nehladovíme

To není žádný slogan na reklamu, ale holá skutečnost, kterou může zažít každý z nás. Vyvarujeme se jen pšeničné mouky, cukrů, sladkých nápojů, ale škodlivé jsou i smažené nebo předpečené potraviny. Je pravdou, že polotovar nám možná usnadní práci a je rychleji vařeno, ale za jakou cenu, to si pak musíme srovnat v hlavě každý sám za sebe. Základem ketodietního jídelníčku by mělo být libové maso, ryby, mléčné výrobky, vejce a zelenina. Samozřejmě všechno má svůj řád a i zde jsou nějaké doporučené postupy, abychom tento dietní program zdárně a úspěšně dokončili.

košík zeleniny

Hubneme s rozumem

Nespornou výhodou této metody je, že nepociťujeme žádné extra chutě na sladké, ale ani hlad, tudíž se zbytečně nepřecpáváme nebo potají něco neujídáme, aby nás náhodou někdo neviděl. Ono je pak snazší říct, že na nás tento způsob neplatí, zkrátka to nefunguje, než si přiznat, že jsme selhali. Většina lidí podala skutečně skvělé výsledky při dodržení až do konečné fáze. Je to jednoduše proto, že potraviny bohaté na bílkoviny a zeleninu udržují tělo stále v pocitu sytosti. Nejlepší na tom je, že s ubývající hmotností se člověk cítí daleko lépe nejen zdravotně, ale i psychicky a to je pak veselejší pohled na svět.