Kvalitně strávený čas s dětmi je důležitý

Málokdo zpochybňuje fakt, že rodiče by měli se svými dětmi prožít kvalitně strávený čas. Je velmi pohodlné, zvlášť během náročného a stresujícího dne prostě odložit dítě k filmu nebo počítačové hře. Je samozřejmé, že pokud si nutně potřebujete odskočit na dvacet minut do obchodu, zabavit na tu chvíli menší děti televizí není žádný velký prohřešek. Nemělo by to tak být ale pořád.
rodinný výlet s dětmi.jpg
Základem je organizace

Pravděpodobně každý rodič chce pro své dítě to nejlepší. Jenomže často nemáte vůbec na nic čas a k tomu práce nad hlavu. Jak z toho ven?

 Abyste měli dostatek času, a hlavně energie na své děti, je třeba začít pořádně organizovat. Jednou z velice osvědčených technik je večerní příprava na další den. Otevřete si svůj diář (pokud ho ještě nemáte, určitě si ho pořiďte a začněte používat) a podívejte se, co vás čeká v dalším dni. Stručně se seznamte se zítřejším programem a ujistěte se, že máte na všechno vyhrazeno dostatek času.

Tak budete klidněji spát, lépe si odpočinete, a další den vás nic příjemně nepřekvapí.
A co je to vlastně kvalitně strávený čas s dětmi?

Jde o aktivity, které děláte společně jako rodina. Během společně stráveného času utužujete rodinné vztahy a máte i dostatek času na sdílení se s problémy a nalézání řešení. Může to být například:

·         Společné výlety do přírody nebo za kulturou

·         Úplně obyčejná procházka

·         Hraní deskových her

·         Společné čtení

·         Koupaliště, minigolf, výlet na kolech

Vymyslet se toho dá určitě hodně, stačí jen chtít a komunikovat i s ostatními členy rodiny. Určitě vás překvapí dalšími nápady!
dětská radost.jpg
Nemusí to být drahé

Kvalitně strávený čas s rodinou vás vůbec nemusí finančně zruinovat. Není ani tolik důležité místo, kam se společně vydáte, protože můžete klidně zůstat doma. Důležité je se v čase, který si na to vyhradíte naplno věnovat svojí rodině, neodbíhat k rozdělané práci nebo kontrolovat emaily.