Návštěva kina

Nikdy jsem nechápal, že člověk musí u sledování filmu s odpuštěním „žrát“. Dobrá, když to dělá doma u televizní obrazovky, a je tam sám, budiž. Ale mezi jinými lidmi v kině? Byl jsem naposledy na Avatara, a mohl se přesvědčit, že některé specialitky z dob socialismu se přenesly do nové éry. A že přibylo nešvarů.
modrá opona

Začíná to začátkem. To je obvyklé a nemělo by to nikoho rozhodit. Mne ano. Pokud dám dvě stovky za vstupenku, očekávám, když už nic jiného, že se začne přesně. No, to tak. Máte vidět. Má se začít v osm, ale osm hodin a pět minut, dveře stále dokořán, světlo svítí. Namítnete, že ještě chodí lidé. Ale to mne nezajímá. Do práce také nechodí pozdě. V osm to měli pořadatelé (provozovatelé) prostě zavřít a hotovo. Každý člověk ví v kolik se začíná a má přijít včas. Přijdeš pozdě, máš smůlu a peníze se nevrací.

Když se konečně v osm hodin a deset minut zhasne, začne se promítat. Dveře stále dokořán, takže lidé chodí a vy máte z filmu houby, neb musíte vstávat a pouštět.  Konečně, kolem půl deváté jsou dveře zavřeny. Do ticha sálu, když se na plátně nemluví je slyšet žvýkání, krkání, chroupání, šustění a já jsem jen čekal kdy uslyším ještě vypouštění plynu. Kterého idiota napadlo prodávat před kinem tyhle „pochutiny“, to fakt nevím. Poučil mne až kolega z CSFD. Prý to patří provozovateli, který si tím zvýší zisk. Nechápal jsem. Pak jsem se podíval na ceny a bylo mi to jasné.
popcorn v kině

Vše je to ale především o lidech. Není to tak hrozné u akčních filmů. Ale u jiných to doslova vadí a štve. Už do kina nikdy nepůjdu. Raději menší rozměr, doma, ale v klidu. Tady mne nikdo neruší. A nikdo zezadu nehlásí „Bacha vole, teď to přijde“.

Takže mne má poslední návštěva kina jen utvrdila v tom, že lidi jsou prasata. Pokud tam někdo slušný byl, odešel. Já ne, bylo mi líto peněz.

Ovšem vy se nenechte odradit a rozhodně návštěvu kina zařaďte do svého kulturního programu. Těmi nevychovanými jedinci se nenechejte odradit.