Umění relaxovat

Je to běh na dlouhou trať, naučit se dělat v daném okamžiku jen jednu věc . V psychologii se to nazývá relaxace v ezoterice meditace, ale v obou případech jde jen o jedno vypnout mozek.
relaxace u vody

Jak relaxovat

– hudbou
– dýcháním
– malováním
– prací
– přírodou
– pohybem

Relaxační techniky s hudbou

Na internetu se dá najít spousta relaxační hudby pro každého. Nejlepší je ovšem vážná hudba nebo zvuky přírody. Pohodlně se usaďte do křesla, ruce dlaněmi vzhůru a představte si teplý žlutý míček uvnitř vašeho těla, jak se postupně roztahuje do každého kousku ve vašem těle, zahřívá ho a zároveň léčí. Pokud mezitím myšlenky odběhnou, v klidu se vraťte opět k míčku. Bude to chtít spoustu cvičení relaxace, než se vám podaří soustředit se jen na míček.
Můžete také začít s tíhou vašeho těla. První relaxaci si představte, jak je vaše ruka těžká je těžká jako kámen a jen si to opakujte. Alespoň týden než se vám podaří mysl uvolnit, můžete pak pokračovat s druhou rukou a nohama nakonec tělem. Končíte moje celé tělo, je těžké. Opravdu to funguje. Po měsíci se naučíte mysl úplně uvolnit, až budete mít pocit, že se vznášíte nad tělem. Je to osvěžující. Tyto techniky se také používají před spaním, pokud má někdo problém usínat.
spící pes

Relaxace dýcháním

Nejlepší relaxace dýcháním je plný jógový dech. Můžete ho dělat v sedě v leže a navíc kdekoliv. Zavřete si oči, položte si ruce na břicho a dýchejte do břicha hluboký nádech a ještě hlubší výdech. Po té položte ruce na spodní žebra a opět dýchejte jen do žeber, dále přesuňte ruce na klíční kosti a dýchejte jen tam. Nakonec si dejte ruce tam, kde vám to nejvíce vyhovovalo a spojte dech. Nádech do břicha přes žebra až na klíční kosti a dlouhý výdech, abyste vydechli všechen vzduch z plic.

Nejlepší je relaxační techniky spojit. Alespoň jednou týdně jděte cvičit, projít se zaběhat si být sami alespoň třicet minut bez dětí, a telefonu. Vnímejte jen sebe, vzpomeňte si na hezké okamžiky dne a vryjte je do paměti. Při jakékoliv činnosti se soustřeďte pouze na tu jednu činnost, nedělejte nic jiného k tomu, abyste příliš neunavovali mozek a tím i sebe. Každý večer před spaním proveďte jednu relaxační techniku, abyste si uvolnili celé tělo a mysl a uvidíte, že se kvalita vašeho života bude zlepšovat, protože dobrý spánek a uvolněné tělo je základ.