Získejte větší konkurenceschopnost využitím chytrých technologií

Klíčovým impulzem pro větší volnost v dnešním světě práce jsou sice technologie, ale zásadní je především změna firemní kultury
práce na notebooku

Příjemné prostředí

  • Kancelář dnes nemusí být jen místnost se čtyřmi stěnami. K výkonu řady zaměstnání vám stačí pouze chytrý telefon, tablet či laptop, díky nimž můžete pracovat v zásadě odkudkoliv. "Můžete klidně sedět doma a psát do sdíleného dokumentu, jehož úpravy se zobrazují v reálném čase kolegovi v kanceláři. Nebo se přes videohovor zúčastnit porady během cesty autem či vlakem," říká Novodvorský ředitel pro segment malých a středních podniků z technologické společnosti Microsoft.

Úspora času

  • Čas šetří i technologie typu chytré zdi, které automaticky načtou vaše podklady pro schůzku. Velká dotyková obrazovka umožňuje zpracování a zobrazení dat, práci s nimi, editování, kreslení i sdílení. Po mítinku stačí zmáčknout tlačítko a veškeré zápisy se odešlou všem účastníkům schůzky do e-mailu.

Přitažlivost pro mladé

·         Především mladší generace v současné době vyžaduje v práci větší flexibilitu. Jestliže jí umožníte pracovat odkudkoliv, stáváte se tak pro ni mnohem zajímavější. "Řada malých firem nemůže těm velkým konkurovat platem. Získat talentované zaměstnance jim tak může pomoct právě tím, že jim nabídne nový styl práce založený na technologiích," uvádí Novodvorský.
počítačová knacelář

Šetření energiemi

·         Technologie zároveň umožňují sledovat spotřebu energií či vody, úsporně regulovat chlazení a topení či rozsvěcet světla podle množství slunečního svitu. Nejenže tak šetří peníze i přírodu, ale zároveň vytvářejí příjemnější pracovní prostředí. Jejich využití tak souvisí i s trendem trvalé udržitelnosti, k němuž přispívá také výběr vhodných materiálů. Ty by v ideálním případě měly pocházet z lokálních zdrojů a neobsahovat těkavé látky.

Získejte větší konkurenceschopnost využitím chytrých technologií
Ohodnoťte příspěvek
Share